Başlık
 
TAKIM ELBİSE ALIRKEN NELER DİKKAT ETMEK GEREKİR?
Okunma: 0
TAKIM ELBİSE ALIRKEN NELER DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Doğru takım elbiseyi bulmak gerçekten çok zor! Takım elbise alırken ince eleyip sık dokumak gerekiyor. İşte takım elbise seçerken aklınızda bulunması gereken püf noktalar:

Takım Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kumaş: Takım elbise seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında kumaş gelir. Kumaş etiketini mutlaka inceleyin. Yünlü kumaşlar en ideal olanlardır. Yazın terletmez kışın ise üşütmezler. Ancak fazla yün oranı da kumaşların buruşmasını kolaylaştırır. Bunun için almanız gereken en ideal oran % 20 polyester, % 80 yün şeklindedir.

Düğme sayısı: Ceketler düğme sayılarına göre ikiye ayrılır. İki ve üç düğmeli… Eğer daha genç ve spor bir trend istiyorsanız tercihinizi iki düğmeli ceketlerden yana kullanmalısınız. Üç düğmeliler genellikle daha klasik dururlar.

Beden: Bazı durumlar vardır ki ceket tam oturur, pantolon bol kalır. Ya da tam tersi… Moralinizi hiç bozmayın. Tüm markaları gezmenizi öneriyoruz. Genellikle markaların kalıbı farklı olduğundan vücut tipinize tam olarak uyan bir ceket ve pantolon takımı bulabilirsiniz.

Renk: Takım elbiselerde bence en kötü ve kullanışsız
renk kahverengi. Lacivert takımı da sadece kahverengi ayakkabıyla giyebilirsiniz. Eğer kullanışlı bir model arıyorsanız seçmeniz gereken tonlar; siyah, füme ve gri tonları.

Ceket boyu: İdeal bir ceket boyu kollarınızı yana doğru serbest bıraktığınızda baş parmaklarınızın hizasında olandır. Ceket seçerken buna dikkat edin.
Copyright © 2012 Massimorossi.com.tr Tüm hakları saklıdır.
Designed By Web Tasarım